часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский
Часы мужские Победа

 

 

 
 Наручний чоловічий годинник Победа СРСР.
  Годинникова марка Побе́да задумувалася і виготовлялася у зв'язку з  річницею перемоги СРСР у Великій Вітчизняній війні, починаючи з 1946 року, причому і сама назва і навіть всі технічні параметри затверджував сам Сталін (в 1945 році).
   Маркування механізму даного годинника звучало К-26. Він збирався на відомому французському калібрі R-26, який продала годинникова фірма «Lip», причому саме цей механізм вийшов дуже вдалим як конструктивно так і в плані експлуатації - можна було робити один завод на два дні, що у той час було рідкістю.
  Зазвичай в такому механізмі було 15 каменів з штучного рубіна, а баланс не мав протиударних властивостей, до того ж циферблат мав не центральну а бокову секундну стрілку.
   Перші годинники Победа (в прототипному варіанті) були виготовлені Пензенським годинниковим заводом в самому кінці 1945, а перші серійні годинники по цьому прототипу були зібрані Кіровським годинниковим заводом (березень 1946 року).
    Далі аж до середини 1954 року виробництво Побєди йшло на 1 Московському Годинниковому Заводі, після чого у зв'язку з вдалістю і надійністю моделі, технічна документація передається на інші годинникові заводи, а саме: 2-й Московський годинниковий завод, ЧЧЗ а також на завод імені Масленикова. До речі ЗІМ виготовляв Побєди біля сорока років, ціна на які складала не більше рублів ( в 80-і роки).
  У громадян СРСР «Победа» були дуже популярними годинниками, їх часто використовували в якості нагород за заслуги різного плану.