часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский
Часы мужские Ракета

 

 

Чоловічий наручний годинник Ракета виготовлений в СРСР.

  Спочатку завод, який виготовляв наручні годинники Ракета називався петергофською гранильною фабрикою, яка спеціалізувалася на різних видах обробки дорогоцінних і напівдорогоцінних каменів. Після революції 1917 року, фабрику реорганізували в центр по виготовленню точних каменів, який на той момент був унікальним для СРСР, і такого іншого просто не існувало. Така необхідність була продиктована потребою в точному камінні у військових та приладобудівників, які закуповували таке каміння за кордоном, на яке по-перше була висока ціна, а по-друге це створювало залежність усієї країни від постачання такого каміння.
   1930 рік - центру по втготовленню точного каміння змінюють назву на "Перший державний завод точних технічних каменів", чи ТТК-№ 1, де зразу ж розвернули виготовлення точного каміння для годинникових механізмів (такі камені вже тоді використовувалися у якості підшипників для годинникових шестерень). Саме завдяки цьому заводу в СРСР налагодили масове виготовлення наручних годинників, у чому існувала величезна потреба на рівні усієї країни. Після початку другої світової війни завод був евакуйований, а його цехи - практично зруйновані, так як вони були парктично на лінії форонту, недалеко від блокадного Ленінграду. 
   Але вже до 1949 року завод ТТК №1 відновлюють, де зразу ж впроваджують виготовлення годинників (першим годинником, зібраним на заводі став "Зірка"). А в 1954 році завод знову перейменовують у зв'язку з новим основним профілем діяльності. Його називають «Петродворцовий годинниковий завод», який вже з 1961 року починає випуск наручних годинників власної розробки під маркою Ракета, назву якої приурочили до польоту Гагаріна в космос.
 
   Інжинери Петродворцового годинникового заводу створили уніфікований єдиний механізм, який використовувався абсолютно для усіх модифікацій (а це понад 20 найменувань) годинників «Ракета-2609Н» з автопідзаводом і календарем, антимагнітну модель і навіть з 24-годинною шкалою (яку використовували в заполяррі) і модель для сліпих!
    Перші моделі «Ракета» були: «Росія» і «Рекорд», а також «Петропалац», вони були достатньо високої якості і мали відносно доступну вартість. Наручні годинники «Рекорд» були на той момент унікальними, так як мали конструкцію, товщина якої була коло 2,7 мм! І не дивно, що «Рекорд» був оцінений золотою медаллю на Всесвітній ярмарці у Лейпцігу, де були представлені і золоті годинники.
    Але масово чоловічі наручні годинники марки «Ракета» почали виготовляти тільки до 1964 року, а до початку 1980-х завод наростив випуск до 4,6 млн годинників на рік! Для того часу суттевий об'єм виробництва.
    В 80-х роках ПЧЗ став крупним підприємством даної галузі, число працюючих на ньому вже складало 8 000 чоловік, які дуже непогано себе почували не тільки на робочому місці, але і зовні нього, так як на рівні держави в інфраструктуру заводу вже були вкладені немалі кошти.   Територія заводу була укомплектована закладами соцсфери по-повному: там була своя лікарня, школа, і навіть стадіон з будинком культури. Загалом, всі працівники себе почували на виробництві досить комфортно.
  Зараз вже неможливо купити наручний чоловічий годинник Ракета часів СРСР механічний, хоча і завод все ще працює і успішно пережив важкі 90-і роки, все одно радянські годинники були більш високої якості і відрізнялися унікальною надійністю. Як раз в нашому інтернет магазині можна придбати такі вінтажні годинники, всі вони перевірені, пройшли обслуговування і відмінно працюють, на них досить цікава ціна. Купуйте - не пошкодуєте.