часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский
Часы мужские Слава

 

 

Чоловічий наручний годинник Слава зроблений в СРСР.

  Чому ми звертаємо увагу саме на цей радянський бренд? Тому що в наш час нові годинники такої якості знаходяться в іншій ціновій категорії, а відповідно і якість яких собі далеко не всі можуть дозволити. А Слава - відмінний варіант отримати класну річ, яка з часом точно не буде дешевшати. 
  Годинникова марка Слава належала Другому Московському годинниковому заводу "Слава", під даним брендом в СРСР виготовлялося чи не найбільша кількість наручных годинників, це була масова марка, яка оріентувалася на самі широкі шари населення з однієї сторони, а також на реалізацію (експорт) у велику кількість різних країн світу з другої (в певні роки доля експорту цих годинників складала до 50 %, що саме по собі говорить про якість), де логотип slava чи напис "зроблено в СРСР" викликав тільки повагу.
   Другий Московський годинниковий завод в Радянському союзі відкрили в далекому 1924 році шляхом об'єднання кількох годинникових майстерень в Москві та радіотелеграфного заводу. На організаційні та підготовчі роботи пішло достатньо багато часу і перші годинники вдалося виготовити тільки в 1930 році (аж через шість років), після чого досить швидко вулиці Москви були забезпечені так званими "вуличними" годинниками, а громадяни - будильниками "2 МЧЗ".
    Після початку другої світової війни все виробництво переїхало в Чистопіль (залишки якого стали потім базою для запуску Чистопільського годинникового заводу (ЧЧЗ), где активно робило свою продукцію для фронту.
  Після того, як закінчилася війна, на Другому московському годинниковому заводі випуск годинників для громадян був відновлений, на ньому почали робити кишенькові, наручні та настольні годинники і будильники різних модифікацій. Як раз в цей час на 2МЧЗ і починається масовий випуск
наручних годинників «Слава», які були досить доступними для гаманців більшої частини населення. Крім того, саме цей завод першим в Радянському Союзі випустив кварцевий годинник. В ті часи серед людей особливо були популярні наручні годинники Слава позолочені 26 каменів, 27 каменів з автопідзаводом.
   Після розпаду СРСР виробництво годинникової марки Слава скорочувалося, територія заводу здавалася в оренду, і все потроху прийшло в занепад. А в 2005 році весь завод разом з торговою маркою Слава придбава банк "Глобекс", і в кінці кінців завод перйшов у власність міста Москви.
    Але наручні годинники Слава радянського виробництва и по цей день достатньо популярні, адже вони відрізняються доступною ціною, пристойною надійністю і цінуються в якості вінтажних виробів а також у колекціонерів. Годинники цієї марки в свій час отримали немало високих нагород на міжнародних виставках і ярмарках :
 - 1964 рік —  міжнародна ярмарка в Лейпцигу. Наручний камертонний годинник Слава нагородили золотою медаллю.
 - 1974 рік —  міжнародна виставка в Брно. Наручний годинник Слава калібром 24мм удостоїлися теж золотої медалі.
- в 1975 році -  міжнародна ярмарка в Лейпцигу. Слава знову нагороджена золотою медаллю.
    В наш час Торговий Дім Слава володіє правами на виробництво годинників однойменної марки. До виробництва допускаються тільки механізми виготовлені Другим Московським годинниковим заводом а також кварцеві механізми Miyota (Японія). Нормативна точність ходу таких механізмів: 25 60. На всіх механізмах є центральна секундна стрілка. Відмінна характеристика всіх механізмів від 2МГЗ Слава — наявність двох завідних барабанів і оригінальна функція "двойного" календаря.
Нижче приводимо коротку таблицю модифікацій і опис годинників "Слава".
 
Модифікация годинника Рік посатку випуску Кільк. Камнів Висота, мм Запас ходу, години Автопідзавод Календарь— дата День недели
2409 1966 21 3,8 40 - - -
2414 1966 21 4,1 38 - + -
2416 1989 25 6,12 33 + + -
2427 1973 25 6,85 31 + + +
2428 1973 21 4,8 36 - + +
 
  Взагалі чоловічі наручні механічні годинники Слава часів СРСР - гарний, стильний вінтажний аксесуар, і точний, надійний і досить довговічний хронографічний прилад. Він може легко стати відмінним подарунком для близьких, знайомих чи для себе любимого, тим більше, що купити годинник Слава в Україні в нормальному асортименті можна скоріше усього тільки в нас, та й наша ціна Вас порадує. І в плані якості вони легко дадуть фору багатьом сучасним годинникам російського (і не тільки) виробництва.
  Рекомендуємо Вам придивитися до цих годинників уважніше - вони того варті, і в магазині їх вже не купити!