часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский
Часы мужские Восток

 

 
Чоловічий наручний годинник Восток СРСР.
 
  Найвища надійність годинникового механізму а також довговічність всіх складових частин конструкції, відносна простота в ремонті, практично ідеальна точність ходу усіх калібрів, в загальному приголомшлава якість, яка була притаманна чоловічим наручним годинникам Восток (VOSTOK), що виготовлялися у часи СРСР, ще в 50-х роках двадцятого століття дали широку популярність цим годинникам і не тільки в самому Радянському Союзі, але і в багатьох інших країнах.
   Спочатку ( в 20-40-х роках) в СРСР існував сер'йозний дефіцит будь-яких наручних годинників. В той яас існувало коло п'яти марок. І ось в 1941 році, після початку другої світової війни і починається історія годинників Восток (VOSTOK). В цьому році спеціалісти-годинникарі, які по тим чи іншим причинам не попали на війну, евакуювалися разом з другим московським годинниковим заводом (його обладнанням та керівництвом) в місто Чистополь, що на півдні Росії. В них стояло завдання почати виробництво годинників практично з нуля для забезпечення потреб армії. І через два роки (в 1943 році) вийшов наказ Наркомата Мінометного Озброєння про початок зборки серії наручних годинників так званого "громадянського призначення".
  Так з'явився на світ перший наручний чоловічий годинник під назвою «Кіровські», який вже став легендарным.
 
   Трохи пізніше, в 50-х роках з потужностей завода виходить перший годинник Победа, який майже зразу побв всі рекорди популярності в результаті того, що після війни потужностей по виробництву годинникових механізмів лишилося дуже мало, і вибір був дуже скудний.
  І ось в 60-х роках з конвеєра чистопольского годинникового заводу зходять перший іноваційний радянський годинник Восток. Саме в них вже в той час були присутні досить складні технологічні розробки, аналоги яких використовують в серійних механізмах Швейцарії тільки в останні 30 років. Причому достатньо складні механізми тоді випускалися вже масово. Це і окремий секундний диск а також диск для індикації дати, годинниковий механізм з двома дисками, які відображали частину добового переходу, звіт часу в 24-годинному форматі, серійні наручні годинники, в яких є випукла лінза (що особливо цінується в крутих хронометрах виробництва Швейцарії і Японії. Все це було в серійних годинниках ЧЧЗ вже в 1959 році!
   Та і в наш час велика кількість спеціалістів і експертів по годинниках з Швейцарії згідні з думкою, що багато функцій радянських годинників Восток того часу для західного покупця були майже фантастичними і малодоступними, так як були присутніми тільки в лімітованих серіях елітних швейцарських марок і мали досить високу ціну.
  Як не дивно, але саме спеціалісти з Чистополя перші в СРСР примудрилися добитися від механічних наручних годинників Восток для того часу сенсаційної точності ходу, яка складала 10 секунд на добу. Для порівняння можна зазначити, що якщо в наш час точність механічних годинників складає до 5 секунд на добу, то їх можна сміливо назвати хронометром. А точність кварцевих годинників в наш час складає 20 секунд в місяць. І в цьому плані механіка програє конкуренцію.
  Для справки можемо також відмітити, что сертифікація хронометрів проходить тільки в Швейцарії ( це робить інститут хронометрії COSC). Не важко здогадатися, яка приблизна вартість такої сертифікації і подальшої ціни сертифікованих годинників.
   Крім технічних новацій і цілого ряду ноу-хау, марка Восток може також похвастати першим впровадженням стрілок, що світяться в темноті, а також цифр на циферблаті. Також в 60-і роки почали випускатися годинники даної марки, на яких стояли октановий баланс і календар миттєвого переключення. А в 1965 році Чистопільський Годинниковий Завод був головним постачальником наручних чоловічих годинників для Міноборони, які називалися вже легендарними назвами, такими як «Командирські» і «Адміральські», а також «Амфібія».
    Водонепроникні годинники Амфібія і стали самими відомими з усіх випущених ЧЧЗ, так як послужили эталоном надійності, невибагливості і захищеності в різних природних середовищах як у воєнній сфері, так і в умовах цивільного життя. Механізми і конструктивні елементи, розроблені спеціалістами ЧЧЗ в ті роки були настільки міцними і надійними, що в слідуючі десятиліття мали мінімальні зміни і то в незначних деталях, а основна принципова схема лишилася незмінною і до цих пір. Такі годинники мали швейцарську систему анкерного спуска, їх комплектували стальними анкерними колесами і вилками, також опорами, які стояли на рубіновому камінні. А заводні пружини таких годинників виготовлялися з спеціально розроблених "прецизійних" сплавів. І окремого згадування вартує оригінальний пристрій, нівілюючий наслідки ударів для вузла баланса. При всьому цьому в ті роки існували дуже жорсткі вимоги до якості не залежно від того, дорогі чи дешеві були годинники даної марки.
   Крім того, тоді в СРСР діяла достатньо жорстка процедура випробувань годинникових механізмів, яка закінчувалася кінцевим контролем годинників на предмет їх відповідності ДСТам. Він проводився 10 діб, на протязі яких годинники тестувалися в чотирьох положеннях: "6Н", "3Н", "СН" і "9Н" і при трьох тестовых температурах: 0, +20 и +40 градусів Цельсія.
  А всі технічні розробки, які використовувалися при виготовленні армійських годинників, були використані в більшості деталей та інженерних рішеннях, які були присутніми у всіх моделях наручних годинників Восток. Так, годинники даної марки, які комплектувалися надміцним корпусом, виготовленим з нержавіючої сталі були в змозі витримати тиск товщі води на глибині до 200 метрів!
   Саме годинники Восток були локомотивом в сфері професійних хронометрів, які точно вимірювали час в умовах підвищеної пильності, високої чи низької температури, у воді, при низькому чи високому тиску, вібраціях, ударах і т.д.
   Ось чому є сенс купити наручний годинник Восток часів СРСР. Адже він з однієї сторони - точний, надійний і довговічний прилад, з іншої - оригінальна вінтажна річ, а з третьої - гарний аксесуар чи прикраса. А якщо врахувати те, яка на них ціна, і те, що вони набагато якісніші ніж сучасні російські чи китайські годинники (особливо Восток 17 и 18 каменів), а аналоги швейцарського чи американського виробництва в рази дорожчі, то тут і думати нема чого - сміло купуйте. Тем більше, що всі наші годинники перевірені досвідченим майстром, пройшли відповідну профілактику (чистку, змазку і настройку).