часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский
Командирские часы

 

 

Командирський годинник СРСР наручний Чистополь.
   В наші дні командирский годинник – практично легендарна річ, така ж як і автомат Калашнікова чи радіо Попова, так як він завжди був символом мужності та відваги, а також наднадійності. И хоча сьогодні купити командирський годинник не складає особливих труднощів, так як він є і російського виробництва, однак радянський все ж лишається досить популярним і бажаним для багатьох людей.
   Даний годинник веде свою історію з 1965 року, коли міністр оборони СРСР Малиновський "протягнув" наказ про розробку нового масивного протиударного і наднадійного годинника для командирів військових підрозділів, який повинен був мати анкерний хід, можливість показувати час і вночі (мати стрілки що світяться), а також витримувати польові умови (бути поло- и брудонепроникними).
    Заодне також була встановлена квота на продаж модифікацій цієї марки з с написом "Командирський" для цивільних через роздрібну мережу.
  І конструктори чистопольського годинникового заводу швиденько взялися за роботу, використавши в конструкції годинникового секундоміра деякі принципи роботи механізмів воєнних мін. Що стосується зовнішнього вигляду, то на розгляд комісії було запропоновано коло 50-ти варіантів. Вибір було зроблено на користь круглого корпусу з зіркою на циферблаті
    Що стосується продаж цивільним, то у принципі, хоча і з великим трудом, командирські годинники можна було купити в воєнторгах, так як реалізація йшла через підрозділи Головного управління торгівлі Міністерства оборони СРСР. Практично в той час вийшла в виробництво і модифікація «Командирського» для воєнно-морського флоту під назвою «Амфібія». Амфібія взагалі була унікальним годинником, так як легко витримувала занурення в воду на глибину 200 метрів!
   Як наслідок колосальної популярності, цей годинник був найкращим подарунком для чоловіків у всьому Радянському Союзі. Був навіть смішний факт, коли чистопольці виготовили лімітовану серію з унікальною назвою «Міністерська амфібія». 
   Тоді в СРСР бути військовим чи працівником спецслужб автоматично давало сер'йозний статус і авторитет, і саме люди цієї категорії частенько були щасливими власниками "командирського".
    І не дивно, що на початку 70-х років легально купити командирський годинник було практично нереально, його можна було чи "достати", чи придбати крадений екземпляр, причому викрадали їх як у військових так і на самому заводі в Чистополі в процесі виробництва, так би мовити "свіженькими".
     Завдяки своєму грубовато-спартанському, суто чоловічому дизайну, "командирський" різко виділявся з загальної маси інших годинників того часу, а коли під кінець 1980-х в моду почав входити стиль "мілітарі", він взагалі став цінуватися чи не на вагу золота. Та й популярність за рубежом теж прийшла швидко, адже більше не було годинників, розроблених на базі годинникового механізму для мін! Продаж таких годинників став прибутковою справою для радянських дипломатів і тих осіб, що часто мали відрядження за кордон. Деякі європейські магазини навіть примудрялися тестувати надійність командирського методом кип'ятіння його у воді!
    С цим годинником був навіть такий оригінальний факт. В процесі підготовки американськими військовими операції в Іраці «Буря в пустелі» в них встало питання вибору невибагливих але в той же час надійних годинників, які б в умовах пустеля могли гарантовано працювати. Після довгого аналізу і порівнянь американське керівництво було здивоване точністю і надійністю командирських годинників, і вибір однозначно зупинили саме на них і такий годинник носив кожен солдат, який був в той час в Іраці. Таким чином було замовлено коло 40 тисяч екземплярів, хоча і з зміненим дизайном (в американському патріотичному стилі).
   І ми рекомендуємо купити командирський годинник виготовлений в СРСР, так як точнішого і надійнішого за нього просто не знайти, та й ціна в нас на них досить демократична, а якщо добавити до вищевказаного те, що всі наші годинники пройшли профілактику і настройку - їх не просто можна, а й потрібно придбати, і вони будуть радувати Вас довгі роки.