часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский
Командирские часы

 

 

Командирський годинник СРСР наручний Чистополь.
   В наші дні командирский годинник – практично легендарна річ, така ж як і автомат Калашнікова чи радіо Попова, так як він завжди був символом мужності та відваги, а також наднадійності. И хоча сьогодні купити командирський годинник не складає особливих труднощів, так як він є і російського виробництва, однак радянський все ж лишається досить популярним і бажаним для багатьох людей.
   Даний годинник веде свою історію з 1965 року, коли міністр оборони СРСР Малиновський "протягнув" наказ про розробку нового масивного протиударного і наднадійного годинника для командирів військових підрозділів, який повинен був мати анкерний хід, можливість показувати час і вночі (мати стрілки що світяться), а також витримувати польові умови (бути поло- и брудонепроникними).
    Заодне також була встановлена квота на продаж модифікацій цієї марки з с написом "Командирський" для цивільних через роздрібну мережу.
  І конструктори чистопольського годинникового заводу швиденько взялися за роботу, використавши в конструкції годинникового секундоміра деякі принципи роботи механізмів воєнних мін. Що стосується зовнішнього вигляду, то на розгляд комісії було запропоновано коло 50-ти варіантів. Вибір було зроблено на користь круглого корпусу з зіркою на циферблаті
    Що стосується продаж цивільним, то у принципі, хоча і з великим трудом, командирські годинники можна було купити в воєнторгах, так як реалізація йшла через підрозділи Головного управління торгівлі Міністерства оборони СРСР. Практично в той час вийшла в виробництво і модифікація «Командирського» для воєнно-морського флоту під назвою «Амфібія». Амфібія взагалі була унікальним годинником, так як легко витримувала занурення в воду на глибину 200 метрів!
   Як наслідок колосальної популярності, цей годинник був найкращим подарунком для чоловіків у всьому Радянському Союзі. Був навіть смішний факт, коли чистопольці виготовили лімітовану серію з унікальною назвою «Міністерська амфібія». 
   Тоді в СРСР бути військовим чи працівником спецслужб автоматично давало сер'йозний статус і авторитет, і саме люди цієї категорії частенько були щасливими власниками "командирського".
    І не дивно, що на початку 70-х років легально купити командирський годинник було практично нереально, його можна було чи "достати", чи придбати крадений екземпляр, причому викрадали їх як у військових так і на самому заводі в Чистополі в процесі виробництва, так би мовити "свіженькими".
     Завдяки своєму грубовато-спартанському, суто чоловічому дизайну, "командирський" різко виділявся з загальної маси інших годинників того часу, а коли під кінець 1980-х в моду почав входити стиль "мілітарі", він взагалі став цінуватися чи не на вагу золота. Та й популярність за рубежом теж прийшла швидко, адже більше не було годинників, розроблених на базі годинникового механізму для мін! Продаж таких годинників став прибутковою справою для радянських дипломатів і тих осіб, що часто мали відрядження за кордон. Деякі європейські магазини навіть примудрялися тестувати надійність командирського методом кип'ятіння його у воді!
    С цим годинником був навіть такий оригінальний факт. В процесі підготовки американськими військовими операції в Іраці «Буря в пустелі» в них встало питання вибору невибагливих але в той же час надійних годинників, які б в умовах пустеля могли гарантовано працювати. Після довгого аналізу і порівнянь американське керівництво було здивоване точністю і надійністю командирських годинників, і вибір однозначно зупинили саме на них і такий годинник носив кожен солдат, який був в той час в Іраці. Таким чином було замовлено коло 40 тисяч екземплярів, хоча і з зміненим дизайном (в американському патріотичному стилі).

Наручні годинники Восток Амфібія протиударні 17 камнів СРСР.

   Радянський годинниковий завод, який заходився в м. Чистопіль (Татарстан), довго розробляв цей годинник, який повинен був використовуватися воєнними пірнальниками. Під цю розробку було замовлення Міністерства оборони СРСР. В результаті вийшла надійна та цікава модель, яка зразу ж порадувала багатьох. 
  Вперше цей годинник "Восток Амфібія" водонепроникний 200 м зійшов з конвеєра в 1967 році. Зразу появился шалений попит серед радянських моряків та підводників, адже вони ходили практично в будь-яких умовах і витримували потужні навантаження. Саме годинники даної лінійки приймали участь в навчаннях на підводних лодках, коли одна з них лягла на морське дно на глубині 180 метрів! Крім того, вони навіть побували в космосі.
   Виготовлялася ця модель в різних варіантах. Є класична версія в стилі мілітарі, є Бочка - у великому стальному корпусі на механізмі 2209, морські моделі - з підводною лодкою, авіаносцем, вітрильником, секторна, радіорубка. Деколи замовлялася і спецсерія по лінії міністерства оборони. Також виготовлялися тематичні моделі до різних ювілеїв, в честь заводів та ін. Більш пізні моделі були протиударні. Практично усі годинники в круглих корпусах збиралися на базі одного механізму 2414 - 17 камнів. Взагалі Амфібія - гарна ретро-модель з СРСР, яку сміло можна одіти на руку!
 
  Наручні чоловічі годинники Восток Амфібія антимагнітні.
  Чистопольский годинниковий завод в свій час виготовив цікаву серію годинника Амфібія з антимагнітними властивостями. Заавдання прийшло від воєнних, які знаходилися в умовах потужних магнітних полів, які створювалися приладами літаків, кораблів і підводних човнів, що намагнічувало баланс і годинник переставав точно ходити. Тоді було прийняте рішення деякі деталі виготовлати з металу, який дуже важко магнітиться, а також добавити під тильну кришку допоміжний антимагнітный екран з спеціального сплаву, який закривав собою механім. 
 
Командирські годинники СРСР позолочені.
   В свій час частина моделей чистопольського годинникового заводу по замовленню МО СРСР була розроблена в позолочених корпусах різної форми - що явно виділяло офіцерів, які носили такі годинники. В основному вони були с ганьованими золотистими поділками і комбінованими стрілками на механізмі 2209. На данний час ці годинники 1960-70-х років вже дуже рідко зустрічаються в достойному стані, тому і ціняться все дорожче у колекціонерів і на міжародних аукціонах. И ми рекомендуємо саме таку гарну і стильну річ в якості подарунка.
  Водонепроникні годинники Восток
У чистопольского годинникового заводу з 1960-х років основним напрямком у виробництві стали водонепроникні годинники, делякі моделі з яких витримувализанурення на 200 метрів. Вони відрізнялися товстим мінеральним склом з металічним кільцем, крепким стальним корпусом з нержавійки, кришкою, яка добре закручувалася кільцем на різьбі та резиновими ущільнювачами. Такі моделі поставлялися на потреби армії та флоту, механізм ставили класичний 17 камнях, з протиударним балансом. Водонепроникні годинники Восток пройшли ряд випробувань - і досить успішно. 
 
 Годинники Восток СРСР з автопідзаводом.
   З появою моделей Автоматік у європейських виробників годинників, в СРСР мали потребу в аналогічних версіях в першу чергу для військовослужбовців, які в умовах навчань не завжди мали можливість заводити свої годинники. В результаті швидких розробок та втілення іновацій, вийшла нова модель з автопідзаводом на базі механізму - 2416 Б - 31 камінь, калібром 24 мм. Післе не довгих випробувань вона вже надавалася для потреб армії і дуже добре себе зарекомендовала навіть у важких умовах експлуатації. Такий годинник значно економить сили та увагу його власника.
  
   І ми рекомендуємо купити командирський годинник виготовлений в СРСР, так як точнішого і надійнішого за нього просто не знайти, та й ціна в нас на них досить демократична, а якщо добавити до вищевказаного те, що всі наші годинники пройшли профілактику і настройку - їх не просто можна, а й потрібно придбати, і вони будуть радувати Вас довгі роки.