часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский

 

   Початково був такий вид годинників як дорожні: це так звані диліжансні чи каретні (а пізніше, в двадцятому столітті - автомобільні) - це "прилади" спеціального призначення, так як вони працюють в спецрежимах і спецумовах. Тому при розробці (проектуванні) годинникового механізма повинні були враховуватися всі можливі умови їх експлуатації, при яких би було можливо забезпечити точність ходу і нормальну роботу в спецумовах (швидкість, тряска, вібрація і т.д.). Для цьогопотрібно було придумати пристрої, які б відгороджували прилад від цих "негативних" впливів, в яких спостерігач повинен був отримувати точну хронометрію.

  Перша згадка годинника для мандрівників датується аж 1451 роком. Парижанин і годинникар Жан Лібур вперше "вклав" годинниковий механізм в корпус з металу (міді), до якого добавив механізм бою, так як в дорозі тільки бій сповіщав про те, що пройшла ще одна година, адже в ті часи не завжди була можливість подивитися на циферблат (вночі наприклад, чи в жорстких погодніх умовах: піщана буря, темний ліс і т.д.). Саме тому, такі годинники вдосконалювалися в сторону точності і нечутливості до тряски системи бою а також його потужності звучання.
   Но чисто каретний годинник вперше був придуманий для вимірювання часу під час пересування офіцерів і знаті армії Наполеона. Саме з цього моменту і починається ера каретних годинників, так як тоді і був використаний баланс, який успішно змінив маятник і дав можливість точно вимірювати час під час пересування, що супроводжувалося дорсткою тряскою і вібрацією від каретних колес. Ну і як Ви розумієте, назва говорить сама за себе, такі годинники висіли в каретах.
   Корпуси (моделі) каретних годинників були різні: в формі карніза з різними прикрасами, а також в стилі ампір (який при Наполеоні був в фаворі). Такі годинники часто комплектувалися дзвониками і календарем (для зручності і розуміння в дорозі того, яка зараз година, день і число місяця).
   Наш інтерент магазин пропонує купити каретний годинник на будь-який смак і вибір, ми доставимо їх будь-яке місто України: Запоріжжя, Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ. А так як ціна в нас досить нормальна (годинники коштують недорого), то однозначно потрібно купувати. Беріть - не пожалієте!