часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский
Часы карманные

 

   Кишеньковий годинник – ознака фінансової спроможності а також мрія багатьох людей, які жили в 17 і 18 столітті. Треба признати, що річ ця була зовсім не дешева і не багатьом по кишені. В ті часи це був не стільки прилад, що показує час, скільки дорогий аксесуар (атрибут), так як про точність часу говорити не приходилося, адже лицьове шкло було відсутнє, а відповідно циферблат і стрілки були нічим не захищені. Захист повинен був забеспечувати шкіряний чохол чи мішочок, але стрілки частенько чіплялися за такий чохол і годинник збивався, і тоді толку від нього ставало зовсім мало. Циферблатне шкло для кишенькового годинника було винейдене аж в 19 столітті, але до цього часу він вже став повсякденним і недорогим.  
    Спочатку основним центром виробництва кишенькових годинників в Європі був південь Німеччини, але на початку 17 століття він потроху перебазувався на територію Франції, в Париж, Ліон і Блуа, а до середини цього ж століття – в Швейцарію (Женева) і Британію (Лондон). Перші корпуси були золотими чи срібними з інкрустацією кришталем та дорогоцінним камінням. Часто і внутрішня і зовнішня поверхня корпуса була покрита емаллю, а деколи навіть з малюнком.
    Спочатку використовувалася лише одна фігурна стрілка (як і в інших видах годинників) виготовлена з вороненої сталі з гранями. Та й форма годинників була уніфікована: кругла зверху і овальна в розрізі. Але в 17 столітті почали виготовляти різні корпуси: в формі книги, пташки чи квітки, а деякі були взагалі диковинні на вигляд, взагалі фантазія майстрів в цьому плані не мала межі. 1675 рік відзначився використанням баланс-спіралі, що різко підвищило точність кишенькових годинників і дозволило добавити хвилинну стрілку. Приблизно в цей же час почали виготовляти двухфутлярні годинники, причому зовнішній футляр, як правило декорований тисненням різних композицій повинен був захищати сам годинник і внутрішній футляр від можливих пошкоджень. Деколи другий футляр виготовляли теж дорого (золото, каміння і т.д.), і приходилося робити третій футляр з твердої розписної шкіри (акулячої чи черепашої) з срібними орнаментами.
   З часом зменшилася товщина годинників та й кріплення механізма в футлярі теж змінювалося. Якщо спочатку механізм вивільнювався з свого футляра поблизу підвіски (підвісної шийки), то потім механізм щільно закріплювали спеціальними гвинтовими скобами по всій окружності основи. І як тільки в моду увійшли «плоскі» годинники, попит на годинники з двома і трьома футлярами різко пішов вниз (крім Британії, де традиційно тяжко відмовляються від звичаїв та звичок, де замість футлярів почали виготовляти годинники з двома (чи навіть трьома) кришками). До речі, двокришкові срібні кишенькові годинники майже не змінилися і дойшли до початку 20 століття, коли їх почали витісняти наручні "брати".
    Сьогодні сучасні кишенькові годинники на ланцюжку звісно ж не так популярні як раніше, але погодьтеся, це досить оригінальна річ, на яку завжди буде свій покупець. В якості подарунка сер'йозній людині чи колекцфонеру - це якраз те що потрібно. Наш інтернет магазин пропонує купити кишеньковий годинник СРСР марки Молния, Буре, Серкізов чи іншого виробника, старий і сучасний, він звісно недорогий як швейцарський чи золотий, але в будь-якому випадку буде оригінальним атрибутом для поважаючої себе людини. Доставимо Ваше замовлення по Україні: Львів, Київ, Кривий Ріг, також в Дніпропетровськ, Харків і Одесу.
     Наші антикварні колекційні кишенькові годинники – Ваш імідж і престиж!