часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский

 

 

Напольні годинники.

    Якщо ми говоримо про інтер'єрні годинники, то перше, про що думається – це про напольні, закиті в великий і масивний дерев'яний корпус з орнаментною чи іншою різьбою і різними інкрустаціями. Сам термін придумали англійці і описали ним всю сукупність  годинників, які могли встановлюватися на пол. Вони також класифікуються по висоті: «дідусеві» годинники – класичні дерев'яні висотою біля 2 м, далі «бабусині» - аналогічно, але висота – 1,5-1,9 м. Ну і так звані «внукові» годинники - все що нижче бабусиних.
 
  Самі перші напольні годинники почали з'являтися вже в 17 столітті. Вони стали таким собі «гібридом» настінних та баштових годинників і заняли місце між ними. Тоді їх корпуси виготовлялися високим шкафчиком, який потроху розширювалися до «башти» з циферблатом, причому механізм разом з маятником скривав стінки корпуса. З 18 століття корпус напольних годинників почав інкрустуватися, добавилися різні елементи, вікористовувалися дорогі породи дерева – загалом з прилада вони ставали окремим предметом інтер'єра чи меблів.
  Старовинні напольні годинники були дуже великими: їх висота доходила до 3 метрів (!) а після винадоду анкерного механізма і використання секундного маятника з'явилася потреба в високій шафі. В будь-яку епоху механічні напольні годинники з боєм були видним елементом інтер'єру, на них падав погляд, вони акцентували на собі увагу відвідувачів, що без сумнівів підкреслювало статус господаря дому і їх положення в суспільстві.
   В наші дні, як і в середні віки, більшість напольних годинників обладнуються надійними механізмами, це перш за все стосується старих і зарекомендувавших себе виробників: Hermle, Gustav Becker, Kienzle и Amuf з Німеччини, Howard Miller з США,  також Tempus fugit. Вони також виготовляють механічні четвертні годинники з боєм і гирями вже тривалий час і багато з яких зараз вже є антикваріатом. Хоча деякі з цих виробників випускають і доступну продукцію, яку можна купити досить недорого, ціна на них досить помірна.
  Дерев'яний корпус часто роблять з цінних порід, а всю механіку – з латуні (деколи гирі бувають чавунними). Дорогі напольні годинники великих розмірів добре впишуться в зал, хол чи гостьову. А якщо гостьова оформлена в бретонському чи іншому класичному стилі, то її доповнить антикварний і старовинний годинник з маятником, навіть якщо він б/в. Якщо мова йде про спальню, то сюди краще підібрати безшумний варіант, чи напольний механічний годинник, в якого  відключається бій, інакше про нормальний сон можна буде просто забути, хоча до бою теж можна звикнути – це питання часу, і вже через неділю-другу Ви перестанете помічати і реагувати на звук курантів. Якщо ж кімната не особливо велика и нема лишнього простору, є сенс звернути увагу на кутовий напольний годинник – він і виглядає прикольно, і місця займе не багато. Для камінного залу з великою площею можна розглянути оригінальний дерев'яний напольний годинник відомих виробників, який придасть вишуканості інтер'єру і візуально зробить його багатшим, що не лишиться непоміченим вашими знайомими. А от що стосується кухні, сюди впишеться без особливого труда напольний годинник з вітриною з дуба, в корпусі якого є полки, куди можна поставити колекційний фаянс чи сервіз в класичному стилі – вигляд буде просто вражаючий.
     Тільки в тому випадку, коли правильно підібрані форма, колір і звичайно дизайн Вашого напольного годинника, можна добитися сумарної гармонійної меблевої композиції усього дому чи кімнати, чого Вам і бажаємо. Ми доставляємо наші товари по Україні: Львів, Запоріжжя, Кривий Ріг, Харків. Доставка швидка і без казусів. Всі наші годинники в робочому стані, після обов'язкової профілактики, не зупиняються, про що говорять чисельні відгуки наших постійних покупців. Ціна теж приємно здивує. Наш інтернет магазин годинників постійно розширює асортимент товарів і підвищує якість обслуговування, і за час нашої роботи нашими клієнтами вже стали понад 5 000 чоловік з різних міст: Дніпропетровськ, Одеса, Вінниця, Харків і т.д. Заходьте, звоніть, купуйте!