часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский
Часы настенные

 

Настінні годинники.
Трохи історії.
   Біля 1600 р. в Англії вперше створили т.н. «люцерновий» майже настінний годинник, матеріалом для якого спочатку стало залізо, а трошки пізніше - латунь і бронза. Їх каркас мав консрукцію, яка складалася з двох дуже масивних горизонтально закріплених плит, які були з'єднані по кутах чотирьма циліндричними колонками. Круглий циферблат з однією стальною стрілкою вінчав передню часину годинника, на ньому гравірувалися римські цифри (такі ж як і зараз на деяких годинниках). Внутрішній об'єм металічного циферблату, прикрашав квітковий орнамент у вигляді гравіровки. Був присутній також і бронзовий дзвін, який підвішувався до хрестоподібної щіпці, до кутових колонок загальної рами, (а щіпця в свою чергу закріплювалася над механізмом).
     В плані механізма, можна відмітити, що всі старовинні люцернові годинники XVII століття обладнувалися тільки шпіндельним спуском (з двоплечим балансом, який до того ж виконував функцію билянця). Хоча до кінця 17 століття його вже стали замінювати "коротким" маятником, який був спереду від циферблата. Крім того, на нього встановлювався ще й механізм бою (із стопорним колесом), який закріплювався позаду механізма ходу. Все це як правило приводилося в рух важкими гирями або на мотузках, або на ланцюгах. Хвилинну стрілку почали добавляти в люцернові годинники в 18 столітті, що різко підвищувало точність ходу. Такі годинники легко вішалися на стіну чи ставилися на підлогу за рахунок декоративних ніжок.
    Крім люцернових, прабатьками настінних годинників були «тарілчані» годинники, виробництво яких почали в Німеччині в кінці XVI ст. Їх обладнували шпіндельноспусковим механізмом, а також коротким маятником, який закріплювали перед циферблатом. 
  І тільки в епоху готики годинники почали встановлювати на стінові консолі, і так як привід у всіх механізмів був гирьовий, то кронштейн був дуже важливий і функціонально і з точки зору естетики. А в середині XVIII століття у Франції почали робити настінні годинники, на які встановлювали  пружинний привід, що і дало початок злиттю консолі і годинникового корпуса в одне ціле, так як вага стала набагато меньшою і потреба в опорі відпала.
     Самими гарними стали французські "пенделі", чи «маятники», які так назвали із-за маятника, який був добре видний в розширеній нижній частині корпуса. Вони вражали своєю розкішністю та вишуканістю, та й могли «стояти» на стіні (консолях), чи на столі. Друга половина XVIII століття пройшла у винаходах нового напрямку настінних годинників, в яких механізм "вставлявся" в «картину» - художню композицію (пейзаж чи архитектура), навколо якої була позолочена рама (дорога), яка деколи була дорожчою від механізму. 
    Середньовічний перший старовинний настінний голинник мав довгий маятник, тому він завжди високо підвішувався на стіну і був солідною прикрасою а також підкреслював статус господаря житла (так як річ ця була не дешевою і не кожен її міг собі дозволити). Хоча все це в принципі актуально і в наші дні. 
    Взагалі настінні годинники наш час – самі розповсюджені, і видів їх маса в залежності від того, де вони повинні висіти: в ванній, на кухні, в кабінеті, гостинній і т.д, вони мають самі різні форми і механізми. 
   Якщо ж говорити про інтер'єрні настінні годинники, то історія їхня дуже давня: вони походять від міських баштових годинників, які дали посаток напольним і вже пізніше - настінним. Вперше інтер'єрний механічний настінний годинник почали виробляти в Англії, Германії та Франції, і не дивно, що ці три країни на довгий час стали законодавцями моди годинників. В Росію вони масово почали поставлятися тільки при Петрі I і дуже швидко стали там виготовлятися ну і купуватися відповідно. За кілька десятиріч Росія могла вже похвалитися знаменитими годинникових справ майстрами, які до того часу вже примудрювалися навіть експортувати свою продукцію.
    Хоча в останній час популярні кварцеві і електронні годинники, механічні стабільно втримують свою нішу, так як яскравіше підкреслюють загальний стиль інтер'єру та й самі його відмінно доповнюють, особливо це стосується класики. 
    В нашому інтернет магазині Ви можете вибрати і купити настінні годинники в Україні недорого: Київ, Дніпропетровськ, Харків, Львів. Ми пропонуємо тільки оригінальні (а часто і старовинні) екземпляри відомих виробників: Hermle и Le Roi a Paris, німецькі Junghans, французські Vedette, також Gustav Becker и радянський Янтарь, четвертні і половинчаті, заводні на ключі і з гирями. Всі ці годинники на стіну відмінно впишуться в будь-який інтер'єр. Та й ціна Вас не розчарує. Обов'язково ознайомтеся з нашим асортиментом і точно підберете що-небудь для себя чи на подарунок знайомим, це буде самим оригінальним подарунком, адже дерев'яний годинник з боєм, маятником і гирями буде оцінений і простою людиною і колекціонером, та й слухати приємний молотковий бій – одне задоволення. Всі наші товари в робочому стані, пройшли відповідну профілактику (чистку і змазку), вони не зупиняються і будуть радувати Вас довготривалим і точним ходом. Тому потрібно брати!