Часы, монеты и награды
Мова:
  • Українська
  • Русский

Монеты Украины

 

 

  Ми пропонуємо досить широкий вибір інвестиційних, та регулярнокарбованих монет України, які емітує національний банк. В нас є цікаві екземпляри навіть самих перших випусків - з 1992 року - карбованці та з 1996 року - гривні. Наш каталог постійно поповнюється новими монетами із срібла та нейзільбера (мідно-нікелевого сплаву), є серії, присвячені відомим особистостям країни, флорі і фауні, містам та областям, важливим подіям держави та ін. Але деколи НБУ випускав дуже малі тиражі монет, які тепер є дійсною рідкістю - ми теж можемо похизуватися такими надбаннями, хоча вони бувають і з недорогоцінних металів, наприклад 10 гривень в різноманітних варіантах.  

     Взагалі, карбування монет в Україні розпочалося 2 вересня 1996 року, тоді було прийнято рішення про перехід на власну державну монету. Спочатку запустили в обіг копійки номіналом 1 та 2, 5 і 10, 25 і 50 копійок карбування 1992 року, правда дійсно вони були направлені в обіг тільки в 1993 році. І тільки через кілька років, 12 березня 1997 року відкарбували монету 1 гривня, хоча тимчасовий зразок тепер можна зустріти і 1992 року. На усіх українських монетах присутній малий Державний Герб, номінал та рік виготовлення. 
   Перші монети карбувалися в Італії (на них стоїть 1992 рік), це був обмежений тираж, а через кілька місяців (в 1993 році) почали карбувати монету на власних виробничих потужностях на луганському патронному заводі. Вони мали відмінності від своїх італійських попередниквів: якщо 1 і 5 "італійських" копійок були з хромованої сталі, то український варіант - з нержавійки, італійські екземпляри 10 і 25 копійок йшли з нікельованої латуні, українські - з простої. Були монети так званого “Англійського карбування” - ті, які карбувалися штемпелями, виготовленими у Великобританії. На них герб був вдавлений, а на усіх інших - випуклим. Такі монети - найбфльш цінні для колекціонерів, так як зараз є рідкістю і вартість їх постійно росте. 
   Київський монетний двір НБУ почав власне карбування з 2000 року, тому починаючи з  2001 року на одній з сторін усіх монет ставили емблему Монетного двору (з орнаментом з листків дуба і колосків). А 25 жовтня 2004 року монета номіналом 1 гривня змінила зовнішній вигляд (на реверсі з'явився князь Волоимир Великий). 

Інвестиційні монети України.

    Це такі монети, які карбуються тільки з дорогоцінних металів з відповідними пробами: для золота - 999,9, і для срібла - 999,9. Вони використовуються людьми для накопичення або ж для інвестування власних коштів. Передбачається, що їх вартість буде постійно збільшуватися, ажде вони є цінними і як метал і як колекційна річ, та й тиражі їх як правило дуже обмежені. Номінальна вартість інвестиційних монет завжди нижча від вартості металу, з якого їх карбували. 
 
     Запрошуємо усіх познайомитися з нашим асортиментом Українських монет, які можна купити онлайн, всього лише зробивши кілька кліків та отримати їх у себе на пошті через день-два. Та й ціна наша досить демократична. Мі поважаємо усіх відвідувачів і цінуємо час та кошти наших клиєнтів. Одним словом, в нас є на що подивитися і з чого вибрати!