часы старые и не очень
Мова:
  • Українська
  • Русский
Серебряные монеты Украины

 Срібні монети України

  Загалом, срібні монети самі по собі були цінністю навіть в далекі часи, так як карбувалися з дорогоцінних металів. Саме такі монети слугували адекватним платіжним засобом при купівлі різних товарів чи послуг. В наш час монети зі срібла також достатньо цінні, але з тим нюансом, що суть цієї цінності трошки інша - тепер вони не є грошима у прямому сенсі цого слова (хоча мають номінал, але як правило він на багато нижчий від вартості металу, з якого вони виготовлені. Вни - предмет колекціонування нумізматів. Наприклад - серія Знаки зодіаку - з невеликим номіналом продаються відносно дорого. Вартість деяких таких екземплярів (особливо тих, які випускав НБУ малими тиражами) в рази перевищує вартість металу і в  сотні а то й тисячі разів - номінал. Можна сміливо брати.   
 Перші срібні монети
На думку істориків, перший документально доказаний факт карбування срібних монет мав місце в Лідійському царстві, а це коло 600 р. до нашої ери. Тоді металургія була не дуже розвинена і перші монети карбувалися з природнього сплаву золота і срібла (його ще називають електрумом). А так як цей регіон був населений греками, то можна стверждувати, щосаме вони і застосували монети в якості платіжного засобу. 
 
Де купити срібні монети України?
    В нашій країні срібні монети не в ходу в якості грошей, їх призначення - поповнювати колекції нумізматів, а також підіймати престиж України, адже по них можна багато чого взнати про культуру, історію, видатних особистостей нашої держави. Ці монети випускаються тільки Національним Банком України і являються досить популярними в середовищі нумізматів та і у простих громадян. Діаметр таких монет - 38-42 мм, іх карбують зі срібла 925 проби, є навіть з чистого металу - але це вже інвестиційні екземпляры. Купити срібні монети України є можливість у відділеннях Ощадбанку, Укргазбанку а також в нашому інтернет магазині. Великий каталог та приємні ціни вас точно здивують.